Hiljadu eura za onog ko sakupi najviše limenki i plastičnih boca

Nagradna akcija sakupljanja otpada: Najveća nagrada hiljadu eura

“Zeleni talas” poziva građanke i građane da se pridruže ekološkoj akciji nagradnog karaktera pod nazivom “Dočekajmo zajedno čistiju 2024. godinu”. Kako navode, cilj ove akcije je mobilisati zajednicu u prikupljanju ambalažnog otpada, posebno plastičnih boca (PET) i limenki, sa ciljem smanjenja negativnog uticaja otpada na životnu sredinu.

Akcija se odvija u pet gradova (Podgorica, Bar, Budva, Cetinje, Danilovgrad) a započela je 15. decembra i trajaće do 26. januara.

U zamjenu za prikupljeni ambalažni otpad, građani i građanke će imati mogućnost da osvoje vrijedne nagrade, čime želimo dodatno da motivišemo zajednicu na ekološki osviješćeno djelovanje. Naš fokus će biti na podizanju svijesti o važnosti reciklaže i smanjenju otpada. Način na koji je koncipirana ova akcija, jeste da će se građani i građanke na nivou lokalnih zajednica takmičiti za neku od obezbjeđenih nagrada” – naveli su iz Zelenog talasa.

Svaki grad ima spremnu nagradu u iznosu od 500 eura za pojedinca koji prikupi najviše ambalažnog otpada. Neke od ostalih nagrada su:

• 10 x Vileda paketi

• 10 x Twistshake paket proizvoda

• Tri SPA vikenda za dvije osobe u hotelu Mediteran

• Dva noćenja za dvoje u Hotelu „Soa“

• Tri vikenda za dvoje u   Etno selu Montenegro

• Tri vaučera od 50,00 eura za trgovinu u IDEA marketima

• Tri večere za dvoje u restoranu „Salaš“

• Tri jednodnevna izleta za dvije osobe

• 10 x Nestle poklon paketi

• 3 x večera Restoran „Tri vijeka“ (Hotel Podgorica)

• 10 x Orbico poklon paketi

• Godišnje ulaznice za Nacionalne parkove Crne Gore i mnoge druge.

Glavna nagrada na nivou svih pet gradova (Podgorica, Bar, Budva, Cetinje, Danilovgrad) koji su centri u kojima će se realizovati sakupljanje, za pojedinca koja prikupi najviše ambalažnog otpada je dodatnih 1000 eura.

Dodatna pojašnjenja:

• Sakuplja se samo otpad od plastičnih boca (PET) i limenki.

• Minimalna količina za učešće u takmičenju je 3 kg.

• Čepovi se odvajaju i sakupljaju posebno zbog doprinosa humanitarnoj akciji – obezbjeđivanja eko klupa obrazovnim i zdravstvenim institucijama od količine čepova koji se prikupe.

• Pakovanje se može ručno sabijati kako bi se sakupljena količina zauzimala manje prostora.

• Preporučljivo je da otpad bude u što čistijem obliku.

“Jer u ovoj trci nije važno pobijediti, važno je učestvovati i dati doprinos čistijoj Crnoj Gori!” – poručili su iz organizacije.

Mjesta sakupljanja, kao i druge informacije dostupne su na njihovim društvenim mrežama (Facebook i Instagram), a svi zainteresovani mogu se informisati i putem e-maila: zelenitalascg@gmail.com .

Partneri koji su se pridružili ovoj akciji su: Hemosan, Twistshake, Timico, Hotel Mediteran, Mercator (IDEA i Franca), Mazda, Nacionalni parkovi Crne Gore, agencija Prestige travel, Sportski rekreativni centar Topolica, Etno selo Montenegro, Hotel Soa, Restoran „Salaš“, Nestle, Suza, Orbico, Mondrian, Restoran „Tri vijeka“ (Hotel Podgorica), Cungu  i mnogi drugi.

Expergo podcast glas zabjela
Prethodni članakKod podvožnjaka na Zabjelu planiraju Pravosudni kvart
Sledeći članakOd sjutra uklanjaju biciklističke trake i na Zabjelu