Otvoren novi park kod Seljanke

Novi park na Zabjelu zvanično je otvoren, kod zgrade Seljanke. Sadržaj parka čine igralište, košarkaški i odbojkaški poligoni i staze za šetnju, a prostire se na skoro 9.000 metara kvadratnih.

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović je prilikom svečanog otvaranja izjavio da je realizacija ovog projekta značajna, ne samo za stanovnike Zabjela već i za cijeli grad. Idejni tvorac projekta je gradsko preduzeće Zelenilo, piše Gradski portal.

„Nadamo se da će djeca naći ovdje prijatne trenutke za uživanje i opuštanje. Imamo ovdje i sportske terene, košarkaške, odbojkaške, i da će se ovdje roditi neki novi asovi za potrebe reprezentacije Crne Gore, i da će se ovaj park pokazati kao veliki pogodak i veliki dobitak za ovaj grad“, kazao je Mujović.

Bojan Jevrić iz preduzeća „Zelenilo“ istakao je da su zasadili i 117 sadnica drveća, nekoliko hiljada sadnica žbunja i žive ograde.

“Dakle, jedan reprezentativan prostor za sve građane koji gravitiraju ovdje ovim dijelom Podgorice”, naveo je.

Investicijom vrijednom oko pola miliona eura, kako je najavljeno, nastavlja se niz aktivnosti koje imaju za cilj povećanje broja uređenih, zelenih površina u glavnom gradu.

Expergo podcast glas zabjela
Prethodni članak(VIDEO) Objavljen novi album i spot Zabjelčana: “Huk na zvuk NeonoeN-a” je vani
Sledeći članak(VIDEO) “Samo lagano”: Novi spot Ronalda Maksimuma uz ritam DJ Mono-a